Szybki KursSzybki KursSzybki Kurs

Czy kurs na opiekunkę w żłobku może zapewnić stabilną pracę?

Praca z dziećmi jest dużą odpowiedzialnością, a osoby, które zdecydują się na tę ścieżkę kariery muszą posiadać nie tylko stosowne wykształcenie, lecz także pewne szczególne cechy charakteru. Jeśli chcemy ubiegać się o zatrudnienie w placówkach dedykowanych najmłodszym pociechom, kurs na opiekunkę w żłobku pozwoli nam rozpocząć aplikowanie na oferty – jednak czy jest on wystarczający, aby zapewnić sobie stanowisko na lata?

Opiekun dla najmłodszych

Żłobki mogą przyjmować dzieci już od 20. tygodnia życia. Skorzystanie z ich usług jest bardzo atrakcyjne dla rodziców, którzy chcą wcześniej wrócić do pracy lub zależy im na tym, aby ich pociecha była odpowiednio przygotowana do wielogodzinnych zajęć w grupie, zanim pójdzie do przedszkola, dlatego zainteresowanych wciąż przybywa. Aby podjąć pracę w placówce opiekun musi być odpowiednio przygotowany. Od kandydata wymagane jest stosowne wykształcenie wyższe lub średnie uzupełnione kursem obejmującym 280 godzin nauki, w tym 80 godzin praktycznych. Niezbędne są również potwierdzone umiejętności w zakresie udzielania dzieciom pierwszej pomocy.

Jakie szanse na pracę daje kurs opiekuna w żłobku?

Ze względu na rosnące zainteresowanie placówki intensywnie pracują nad swoją ofertą edukacyjną oraz programem zajęć, które prowadzą. Kandydaci ubiegający się o pracę opiekuna często są szczegółowo oceniani przez kierownictwo placówek, przez co może się wydawać, że kurs to za mało, aby uzyskać pracę. Realia prezentują się jednak nieco inaczej – praca z maluchami to wymagające zadanie, przez co kwalifikacje nie są jedynym punktem, na który zwraca uwagę dyrektor żłobka, weryfikując aplikacje potencjalnych pracowników.

Duże znaczenie mogą mieć nasze osiągnięcia i zainteresowania, które uzupełniają spełnienie warunków w zakresie edukacji. Udział w wolontariacie, kreatywność czy zacięcie do rękodzieła mogą okazać się dużym atutem. Warto zauważyć również, że w niektórych regionach chętnych do pracy w żłobkach jest mniej niż wolnych stanowisk, co znacznie zwiększa szanse na stabilną karierę, której początkiem może być kurs.

Cookie Consent with Real Cookie Banner